WhatsApp
Bizi Arayın

Genital Bölge Estetiği

genital bölge estetik

Genital Estetik Nedir?

Her cinsiyet için cinsel yaşamdan haz almak sağlık açısından oldukça önemlidir. Ancak genital bölgelerde meydana gelen sorunlar, genital bölgelerdeki parçaların uyumsuzluğu ve özellikle de dış organların iç bölümlerinde meydana gelen dengesizlikler, genital organlardan yeterli derecede verim alınamamasına neden olur. Bu durumda devreye genital estetik girer.

Alanında uzman bir doktor tarafından yapılmakta olan bu estetik operasyon, en çok tercih edilen estetik işlemler arasında yer almaktadır. Gün geçtikçe daha fazla kadın tarafından yaptırılmak istenen bu estetik türü sayesinde hem fiziksel anlamda, hem de sosyal ve psikolojik anlamda olumlu ilerlemeler meydana gelmektedir. Genital bölgenin hem sağlık açısından hem de görünüm açısından ideal olması, kişiler için en önemli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle genel olarak erkeklerin de, kadınların da her zaman en çok ilgi odağı genital bölgeler olarak kabul edilir. Özellikle de cinsel yaşamın daha aktif, daha verimli ve daha doyurucu geçmesi için bu bölgelerin ideal boyutlara ve ideal bir sağlık düzeyine sahip olması, gerekliliktir.

Genital bölgede meydana gelen sorunlara yönelik olarak hayata geçirilen genital estetik, kadın vücudunda yapılan en önemli değişikliklerden bir tanesidir. Fiziksel anlamda genital bölgede sorun meydana gelmesi, kadınların psikolojik travmalar geçirmesine neden olabilir. Özgüvensiz hissetmeye başlarlar, aynalara küserler ve cinsel ilişkiye girmekten sürekli olarak kaçınmak durumunda hissederler. Tüm bu mutsuz edici sorunlardan kurtulmak ve son derece estetik görünen bir genital bölgeye sahip olmak için hızlı davranılmalı ve güvenilir bir hekimle, soruna yönelik estetik operasyona başvurulmalıdır.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital bölgeyi oluşturan yapılar beş bölüme ayrılıyor. Bu bölümler, vagen olarak bilinen ilk kısım, labium majus olarak adlandırılan büyük dudaklar kısmı, labium minus olarak adlandırılan küçük dudaklar kısmı, hymen olarak adlandırılan kızlık zarı kısmı ve mons pubis olarak adlandırılan dudakların üst kısmının tepe bölgesidir.

Tüm bu genital bölgelerde yaş ilerledikçe deforme bir görünüm, estetik açıdan işlevselliği kaybetmiş bir görünüm meydana gelebilir. Bu durum kadınları da, partnerlerini de son derece rahatsız eden bir durum haline gelir. Bu sorun, cinsel ilişki esnasında iki taraf için de yetersizlik, iktidarsızlık ve tatmin olamama sorunlarını da peşi sıra getirir. Beş bölümden herhangi birinde, sorun meydana geldiği zaman mutlaka genital estetik işlemlerine başvuru yapılmalı ve sorun kısa sürede etkili bir şekilde çözülmelidir.

Genital Estetik Sonrası Egzersiz Yapılır Mı?

Genital bölgeye uygulanan ve çeşitli türleri olan genital estetik sonrasında doktorun talimat ve yönergelerine uyarak, belirli bir süre içerisinde iyileşme süreci tamamlanır. Özellikle yaşa bağlı olarak iyileşme sürecinde uzama ya da kısalmalar meydana gelebilir. İyileşme yeterliliği sağlandıktan sonra hastalae, normal yaşam tarzına ve egzersiz, spor gibi etkinliklerine de hız kesmeden devam edilebilmektedir. Ancak ilk 6 ay boyunca genital bölgeye etki edebilecek çok ağır egzersizlerden kaçınmak en doğrusudur.

Genital Estetik Operasyonları Hangi Türdür?

Genital bölgeye uygulanmakta olan genital estetik operasyonları çeşitli türlere ayrılıyor. Büyük ve küçük dudak kısımlarına yapılan müdahaleler labioplasti olarak bilinir. Bu işlemin amacı, dudaklarda meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmaktır. Yaş ilerledikçe genital bölgenin dudakları da uzamaya ve aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu çok ileri seviyeye geldiği zaman oldukça rahatsız edici bir görünümde kendisini gösterir. Kötü kokuya ve renk değişimine de neden olur. Normal hayatındaki konforu bozar. Uzamış olan ya da sarkmış olan dudaklardan kurtulmak için labioplasti uygulanır ve ameliyatı takip eden 4 ile 5 hafta içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi yasaklanır.

Genital Estetik Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş olan her kadın, genital estetik işlemlerini gönül rahatlığıyla yaptırabilir. Ancak yaş ilerledikçe, özellikle de yetişkinlik çağında bu estetik işlemlerin yapıldığına daha fazla şahit olunur. Genital bölge, yaşla birlikte büyümeye ve farklı sorunlara açık hale gelmeye başlar. Bu nedenle yetişkinlik ile cinsel birleşmeye devam edilen yaş alma dönemleri boyunca genital bölgeye estetik yaptırmak oldukça normal ve sağlıklı bir durumdur. Genital bölgeye uygulanan tüm estetik işlemler yüksek oranda memnuniyet veren ve yüz güldüren işlemlerdir.

Genital Estetik Kadınlara Nasıl Fayda Sağlar?

Genital bölgede meydana gelen sorunlarına veda etmek isteyen kadınlar tarafından yaptırılan genital estetik işlemleri kadınlar için oldukça önem arz ediyor. Kısa süre içerisinde normal yaşantısına, işine, sosyal yaşamına ve cinsel yaşamına dönüş yapan kadınlar artık kendilerini çok daha özgüvenli ve çok daha iyi hissetmeye başlar. Artık giydikleri dar tayt modelleri, spor kıyafetler, mayo ve bikiniler içinde çok daha estetik ve genç görünmeye başlarlar. En önemli durum ise cinsel ilişkiden daha fazla haz almaya ve partnerlerine de daha fazla haz sunmaya başlamalarıdır. Zorluk çekmeden, ağrı hissetmeden ve kolay bir şekilde cinsel birleşme yaşarlar ve yaşadıkları ilişkiden eskisine oranla çok daha fazla keyif alırlar.

Oldukça hızlı teknikler kullanılarak, tamamen sağlık bakanlığı tarafından onay alan yöntemlerle yapılan bu operasyon, kadınlar için hem fiziksel hem de psikolojik iyileşme sağlar. Kadınların hayatını çok önemli ölçülerde etkilemekte olan genital bölgeler, artık uzman doktorların kontrolü altındadır. Siz de bu estetik işlemi güvenle kliniğimizden alabilirsiniz