WhatsApp
Bizi Arayın

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kadınlar için oldukça önemli bir organ olan göğüsler hem estetik manada hem de sağlık açısından en çok özen gösterilen bölgedir. Anne olduktan sonra emzirme için, eşini cinsel anlamda mutlu edebilmek için ve özellikle de fiziksel açıdan güzel bir görünüme sahip olabilmek için göğüslerin boyutları da son derece önem arz eden konular arasında yer alıyor. Kadınlar, küçük göğüslere sahip oldukları zaman kendilerinde özgüven eksikliği yaşamaya ve zamanla bunu takıntı haline getirmeye başlayabiliyorlar. Burada devreye giren meme büyütme ameliyatı sayesinde kadınlar istedikleri göğüs boyutlarına tam olarak fiziklerine de uygun bir şekilde erişim sağlayabiliyorlar.

Son dönemlerde giderek daha fazla kişi tarafından yaptırılmakta olan meme büyütme operasyonu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Yüksek kalitede standartlara bağlı kalınarak yapılan bu operasyonun amacı hem cinsel kimlik açısından çok önemli olan göğüsleri büyütmek hem de estetik anlamda daha güzel bir görünüme kavuşmaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konular; meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır ve hangi yöntemler kullanılır konularıdır. Daha çok kadınlara hitap etmekte olan bu operasyonda kullanılan yöntem ve cerrahi tüm malzemeler sağlık bakanlığından onay almış olan malzemelerdir. Meme büyütme ameliyatı öncesinde doktorunuza çok iyi bir şekilde karar vermeli ve her şeyi aşamalı bir şekilde hayata geçirmelisiniz.

Göğüslerin küçük olması hem cinsel açıdan, hem bebek emzirme açısından, hem de giyilen üst giyim parçalarının güzel görünmemesi açısından oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu durumda kadınlar için müracaat edilebilecek en önemli alan ise estetik alanıdır. Göğüsleri istedikleri boyutlarda, doktorun da yönlendirmesi, analiz ve incelemeleri sonucunda büyültebilirler. Operasyonda kullanılan silikon göğüs malzemeleri, uygun açılardan kesikler açılarak göğüs zarı altına yerleştirilir. Sonrasında ise göğüslerdeki büyüme gözler görülür derecede fark edilir hale gelir.

Meme Büyütme Ameliyatı Zor Mudur?

Göğüslerini büyütmek isteyen kadınların kafasında en çok bulunan soru işareti ise meme büyütme ameliyatı zor mudur sorusudur. Net bir şekilde cevaplamak gerekirse, bu operasyon oldukça kolay bir operasyondur. Hasta için de doktorlar için de kolay bir ameliyat türü olan göğüs büyütme, öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususları olan bir operasyon türüdür. Operasyondan önce göğüslerin fotoğrafı çekilir. Bunun en büyük amacı ise göğüslerdeki simetriyi çok daha net bir şekilde görmek ve buna göre adım atmaktır. Operasyon sonrasında da göğüslerin fotoğrafı çekilerek karşılaştırma yapılır ve hem doktorlar daha rahat inceleme ve analiz yapabilirler hem de hastalar aradaki farkı çok daha net bir şekilde görebilirler.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Yaşta Yapılır?

Tüm estetik operasyon türlerinde olduğu gibi meme büyütme ameliyatı da 18 yaş ve sonrasında yapılması uygun olan bir operasyon türüdür. İdeal yaş olarak herhangi bir net yaş göstermek doğru değildir. 18 yaşını dolduran her kadın bu ameliyatı dilediği yaş döneminde ve özellikle de en çok ihtiyaç duyduğunu hissettiği dönemlerde yaptırabilir. 18 yaşından küçük bireylerin henüz göğüs kasları, meme dokuları ve yapıları gelişim evrelerini tam anlamıyla tamamlayamadıkları için bu yaş grubunda, hem göğüs büyütme hem de küçültme gibi çeşitli göğüs estetiklerinin yapılması uygun değildir.

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Yöntem Nedir?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatı da kendine has cerrahi yöntemleri olan bir süreçtir. Memelere takılacak olan protezler için göğüslerde üç farklı yerden giriş açılabilir. Meme alt kısmında yer alan kıvrımlardan 4 ile 5 cm arasında boyutlara sahip olan kesiler atılır ve meme başlarında bulunan koyu halkaların alt sınırları takip edilir. Buradan takip edilerek yarım ay şekli elde edilir ve kesi buradan ya da koltuk altı kısmından atılarak protezlerin ya da silikon malzemelerin yerleştirilmesi sağlanır.

Kesi yolu açıldıktan sonra meme dokularının altına, göğüs zarlarının altına ya da submuskular olarak adlandırılan göğüs kaslarının altına protezler yerleştirilir. Gün geçtikçe daha orijinal yöntemler de kullanılmaya başlanan bu operasyon türünde doktorun tercihine ve talimatlarına bağlı olarak göğüs dokusu altında kalan kas dokularının altına da silikon ya da protez yerleştirilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Süresi Ne Kadardır?

Meme büyütme ameliyatı süresi de en çok merak edilen konulardan birisidir. Genel anestezi verilerek uygulanan bu operasyon süresi yaklaşık olarak 1,5 saat ile 2 saat arasındadır. Bu nedenle hem kolay hem de çok uzamayan bir ameliyat olduğunu söylemek doğrudur. Oldukça basit bir şekilde hayata geçirilen bu işlem tamamen medikal bir işlemdir. Hastaların sağlığı, bu operasyonu kaldırma gücü ve diğer tüm tetkikler, tahliler ve analizler yapıldıktan sonra operasyon aşamalarına geçiş yapılır.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her operasyon türünde olduğu gibi meme büyütme ameliyatı öncesinde de dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle, bu operasyonu olmaya karar veren hastalardan mutlaka meme ultrasonu ve mamografi çektirmeleri istenir. Memelere yapılacak olan işlemlere herhangi bir tümör ve benzeri radyolojik görüntünün engel olması istenmez. Bu nedenle hem en büyük tedbir olarak hem de meme sağlığını korumak ve içeriklerini kontrol etmek amacıyla bu çekimler istenilir.

Sigara kullanan hastalar, operasyona girmeden önceki 3 hafta boyunca kesinlikle sigara içmeyi kesmek zorundadır. Aynı zamanda operasyona son bir hafta kalan kan sulandırıcı besinlerden ve ilaç türevlerinden de uzak durulması gerekiyor. Kanı sulandırmaya yarayan bitkisel ürünlerden de uzak durulması gerekmektedir. Bunlara dikkat edildiği sürece operasyon esnasında ve sonrasında oluşabilecek komplikasyon ihtimalleri en aza inmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında doktorların tüm talimatlarına uyulması gerekiyor. Verilen özel sütyenlerin bir süre boyunca kullanılmaya devam edilmesi gerekiyor. Operasyon sonrasında da ilk 1 ay sonunda, ilk 3 ay sonunda ve ilk 6 ay ile ilk 1 yıl sonunda kontroller de rutin bir şekilde yaptırılmalıdır. Her yıl düzenli olarak meme ultrasonu ve memografı çekimine de devam edilmesi gerekiyor. Radyolojik görüntülemeler, göğüslerde herhangi bir hastalık ya da komplikasyon gelişip gelişmediği ince ayrıntısına kadar gösteren görüntülerdir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Bebek Emzirilir Mi?

Hamilelik sürecinde de yapılması uygun olan meme büyütme ameliyatı anne adaylarına ya da bebeklere herhangi bir zarar ve yan etki göstermez. Ancak hamilelikten sonra emzirme döneminde, emzirmeye devam edildiği sürece memelerde bir sarkma söz konusu olabilir. Bu durumda ise yeniden bir meme toparlama ameliyatına ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle emzirme döneminden sonra göğüsleri büyütme operasyonuna girmek çok daha mantıklıdır

Meme Büyütme Ameliyatında Memnuniyet Oranı Nedir?

Meme büyütme ameliyatı yaptıran bireylerin neredeyse %90’ı memnuniyetini dile getirmeye devam ediyor. Hem cinsel anlamda hem de estetik anlamda çok daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyorlar.

Detaylı bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz

Telefon Numaramız

0 (552) 333 73 83

Hızlı İletişim