WhatsApp
Bizi Arayın

Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme Nedir?

Aşırı kilolu olanlarda, kilo verdikten sonra vücutta deformeler meydana gelebilir. Vücudun toparlanması ve vücutta meydana gelen şekil bozukluklarının ve sarkmaların düzelmesi için vücut şekillendirme ameliyatı yapılır. Ergenlik döneminden itibaren sağlıksız beslenme ve sedanter yaşama bağlı olarak aşırı kilo alma ve bunun sonucunda vücutta deformeler olabiliyor. Özellikle de vücudun tam fizik olarak ortaya çıktığı durumlarında kadınların da erkeklerin de en çok rahatsızlık duyduğu durumlardan biri haline gelebilir.

Karın bölgesinde sarkmalar ve yağlanmalar, basen bölgesinde selülitler, sarkmalar ve yağlanmalar, göğüs kısmında, bacak kısmında, baldır kısmında ve bel bölgesinde simitlenme şeklinde deformeler oluşabilir. Bu deformelerden kurtulmanın en etkili yolu kuşkusuz bir şekilde vücudu şekillendiren estetik operasyonu geçirmektir. Hem erkekler için hem de kadınlar için son derece uygun olan bir operasyon türüdür.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yaptırmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de vücut şekillendirme ameliyatının nasıl yapıldığıdır. Tamamen alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılmakta olan bu operasyon süreci oldukça kaliteli ve sağlığa uygun şekilde geçen bir süreçtir. Vücudu şekillendirmek için tepeden tırnağa bir operasyon geçirebilirsiniz. Ancak vücudun deforme olmuş olan alanlarına da özel olarak bu operasyon türünden faydalanabilirsiniz.

Uygulanacak olan bölgenin büyüklüğüne ve kullanılacak olan cerrahi yöntem ve tekniklere bağlı olarak, özellikle de yapılacak olan işleme bağlı olarak bu operasyon yaklaşık olarak 4 saat ile 6 saat arasında sürüyor. En uzun süren ve en çok titizlikle yaklaşılan ameliyat türlerinden biridir. Estetik anlamda sonuçları da en etkili sonuçlardan biri olan estetik bir ameliyattır. Genel olarak vücudu şekillendirmek olarak adlandırılsa da alt kategorileri oldukça özel bölgelere hitap ediyor.

  • Meme küçültme ve meme büyütme işlemi özel kategorilerin en başında yer alıyor.
  • Karın germe en çok tercih edilen ve vücutta en çok değiştirilmek istenen bölgeye hitap eden bir şekillendirme türüdür.
  • Popo kaldırma ameliyatı ise vücudun şekillenmesi için en çok başvurulan alanlardan birisidir.
  • Uyluk germe ameliyatı da nadiren de olsa tercihler arasında yer alan önemli bir estetik işlemdir.

Vücut Şekillendirme Vücudu Forma Sokar

4 ile 6 saat boyunca tek seans süren ya da farklı bölgelere bağlı olarak birden fazla seans sürmekte olan vücut şekillendirme ameliyatı sayesinde vücut oldukça güzel bir şekilde forma girmeyi başarıyor. Daha doğrusu uzman doktorlar bu alandaki engin bilgilerini ve maharetli ellerini birleştirerek son derece aktif bir şekilde ameliyatı hayata geçirirler. Böylece vücudunuzda göğüs bölgesinden karın bölgesine, kol bölgesinden bacak bölgesine, popo bölgesinden basen bölgesine varana kadar deforme olan her alan rahatlıkla düzeltilir. En çok dikkat edilen ve en titiz şekilde uygulanan bu ameliyat türünde genel anestezi tercih edilir. Hem uzun süreli bir ameliyat olduğu için hem de son derece ağır bir ameliyat olduğu için lokal anestezi yerine genel anestezi tercih ediliyor.

Vücut Şekillendirme İçerisinde Neler Yer Alıyor?

En çok merak edilen konular arasında vücut şekillendirme içerisinde hangi bölgelerin yer aldığıdır. Birçok hastanın oldukça memnun kaldığı bu operasyon yöntemini kapsayan bölgeler kol, bacak, basen, popo, kalça, baldır, göğüs, karın, bel ve uyluk bölgesidir. Bu alanlarda biriken fazla yağlarınızdan kurtulduğunuz zaman derilerde sarkmalar meydana gelir. Doğal yöntemler kullanılarak derilerdeki sarkmalar ne yazık ki ortadan kaldırılamaz. Özellikle de yaşta ilerleme meydana geldikçe, deri çok daha gevşek, yumuşak ve kırışık bir hâl de almaya başlar. Bu nedenle yetişkinlik döneminden itibaren vücudunuzu bu estetik operasyon sayesinde forma sokabilirsiniz.

Estetik türü olarak bu bölgelere özel yapılan işlemler içerisinde liposuction, abdominoplasti, kol germe, uyluk germe, genital estetik gibi özel estetik türleri yer alıyor. Her geçen gün gelişme kaydeden sağlık sektörü sayesinde uygulanan tüm bu işlemler oldukça yüksek kalite standartlarına bağlı olarak uygulanır ve özellikle de sağlık bakanlığından onay almış bir şekilde yapılır.

Vücut Şekillendirme Ne İçin Yapılır?

Yediden yetmişe herkes vücudunun her zaman ve her yerde güzel görünmesini ister. Oldukça fit ve güzel görünmek her zaman daha etkili bir birey olmanın da yolunu açar. Bu nedenle özellikle de yetişkinlik dönemlerinde vücut şekillendirme ameliyatlarına daha fazla müracaat edilir. Yaş ilerlemeye başlayınca ve artık özellikle de kilo alımları başlayınca, erkekler de kadınlar da kendilerini eskisi kadar fit ve güzel göremezler.

 Kilo aldıkça deri de genişleme başlar ve derinin alt tabakasında da yağ dokularında birikim başlar. Bu hem estetik açıdan hem de sağlık açısından hiç hoş olmayan bir durumdur. Erkeklerin de kadınların da hem fiziksel hayatlarını hem de sosyal hayatlarını etkilemeye başlar ve uzun süreli psikolojik travmalara dahi sebep olabilir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına estetik operasyonlardan yardım alınabilir.

Vücut Şekillendirme İçin En Doğru Zaman Ne Zamandır?

18 yaşını yasal olarak doldurmuş olan herkes estetik operasyonlar geçirebilir. Vücut şekillendirme ameliyatları için de ilk şart 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Ancak kilo alma ve kilo verdikten sonra vücutta deformeler daha çok 35 yaş sonrasında meydana gelir. Bu yaştan itibaren kadınlar da erkekler de rahatlıkla vücutlarını forma sokmak için estetik operasyon için müracaat edebilirler. Sağlık bakanlığından onay almış, işinin ehli bir şekilde çalışmalarını hayata geçiren doktorlarla ve kliniklerde olmak da oldukça önem arz ediyor.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her estetik operasyondan sonra olduğu gibi vücut şekillendirme sonrasında da dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. En uzun süren ve en ağır geçen estetik operasyonlardan biri olduğu için, hastanın bir ya da iki gün hastanede kontrol altında tutulması gerekiyor. Hasta genel anestezi altında operasyonunu geçirdikten sonra uyanır ve aynı gün içerisinde doktorlarının da yardımıyla yürütülmesi sağlanır. Hem kaslarının açılması açısından hem de herhangi bir reaksiyon durumu oluşup oluşmayacağını ölçmek için yürütme işlemi yapılır.

Aynı zamanda operasyonun uygulandığı bölgeye özel ürünlerin kullanımına da hemen geçilir. Korse, bant, sütyen gibi ürünler kullanılır. İlk iki hafta iyileşme sürecidir ve hızlı geçer. Ancak ilk hafta boyunca bu ürünler hiç ara vermeden giyilmeye devam edilen ürünlerdir. Hastalar genel olarak 5-6 gün içerisinde normal hayata dönerler ve günlük aktivitelerini de kendilerini çok yormadan yapabilirler. 6 haftalık iyileşme süreci tamamen bittikten sonra da artık tüm sosyal ve iş yaşantılarına da geri dönebilirler.

Vücut Şekillendirme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

Erkekler için de kadınlar için de vücut şekillendirme ameliyatı sonuçları çok önemlidir. Toparlanan vücutlar eskisiyle hiç alakası olmayan çok sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşurlar. Bu operasyonları geçirdikten sonra normal hayata dönmek de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Fazla kilolardan kurtulduktan sonra vücuttaki deforme ve sarkıklıklardan kurtulmak için de bu operasyonlara başvurulur. Sonrasında yaşam tarzınız da, sağlıklı ve fit yaşamınız da çok daha verimli olmaya devam eder.