WhatsApp
Bizi Arayın

Ben Aldırma(Nevüs Eksizyonu)

Ben Alımı

Cildin görünür yerlerinde oluşan benler insanları rahatsız edebilir. Bu gibi durumlarda nevüz eksizyonu / ben alımı söz konusu olur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tıp teknolojisi de kendini geliştirmeye devam ediyor. Durum böyle olunca ben alımı son derece kolay ve ağrısız bir şekilde gerçekleşiyor.

Estetik cerrahi ve genel cerrahinin ortak alanı olan benler aslında estetik ve plastik cerrahi alanına giriyor. Ben yapısına bağlı olarak alma işlemi değişiklik gösteriyor. Benin büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak yapılacak olan işlem seçiliyor. İlk olarak estetik cerrahiye başvurarak doktorun kontrol etmesini sağlamak gerekir.

Doktorun uygun bulduğu durumda ben alımı söz konusu olur. Bazı benlerin alınması uygun değildir. Bu sebeple mutlaka ilk olarak doktora başvurmak gerekir. Eskiden uğraştırıcı bir ameliyat olmasına karşın şimdilerde çok kolay bir şekilde yapılıyor. 10 ile 15 dakika arasında süren ben alımı bazı durumlarda uzayabiliyor. Zararlı ben oluşumunda ise farklı bir yol izleniyor.

Nevüs Eksizyonu / Ben Alımı Nedir?

Hemen hemen her insanın vücudunun belirli bölgesinde ben oluşumu söz konusu olur. Doğuştan ortaya çıkabildiği gibi sonradan da oluşabiliyor. Rahatsızlık verecek derecede büyük olan benler küçük bir işlem ile alınır. Doku çıkıntısı şeklinde ortaya çıkan benler radyofrekans ablasyonu ya da doku kesesi şeklinde vücuttan uzaklaştırılır. Nevüs eksizyonu / ben alımı her ben için uygun olmayabilir. Bu sebeple ilk olarak doktora muayene olmak gerekir.

Bazı benler cilt lekesi gibi göründüğü için bu benlerde lazer tedavisi en uygun yöntem olacaktır. İşlemin kısa süreli olması insanların çok fazla tercih etmesi sebepleri arasında yer alıyor. Özellikle yüzde oluşan benler aldırılıyor. Risksiz bir ameliyat olması ile ön plana çıkıyor. Son zamanlarda insanlar bu işlemi çok fazla yaptırıyor. Özellikle çıkıntı şeklinde olan et benleri çok fazla aldırılmış işlemine tabii tutuluyor.

Nevüs Eksizyonu / Ben Alımı Yapmak Zorunlu Mudur?

Daha çok tercihi bir şekilde karşımıza çıkan nevüs eksizyonu / ben alımı daha iyi bir görüntüye kavuşmak için yapılıyor. Bazı durumlarda benler zararlı bir yapıda olduğu için aldırılmak zorunda kalınıyor. Bazı benler ise hiçbir zararı yokken sadece daha güzel bir görünüme kavuşmak için alınıyor. Bu sebeple bu konu hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Oluşan bazı benler cilt kanserine sebep olabiliyor.

Bu sebebi de ciddi bir cilt kanseri ile karşı karşıya kalmamak adına bu benleri aldırmak gerekiyor. Son zamanlarda cilt kanseri oranı gittikçe artıyor. Bu sebeple anormal bir ben oluşumunda mutlaka doktora başvurmak gerekiyor. Ben alımı işleminin mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılması gerekiyor. Merdiven altı estetik salonlarına güvenmeyerek hastane ortamında doktor öncülüğünde ben alımı işlemi yapılmalıdır.

Bu şekilde çok daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde ameliyat olma imkanı sağlanır. Çok kısa süreli bir işlem olmasından kaynaklı olarak insanlar tedirgin olmadan bu işlemi yaptırıyor. Özellikle vücudun ve cildin görünen alanlarında bulunan benler alınıyor.

Ne Tür Benler Risk Durumu Oluşturur?

Bazı benler çok büyük bir cilt kanseri riski oluşturmasından dolayı nevüs eksizyonu / ben alımı işlemi yapmak gerekiyor. Çıkıntı şeklinde cilt yüzeyinde oluşan et benleri çoğu zaman risk faktörü olarak görülüyor. Ben alımı işleminde de en çok bu tarz benler aldırılıyor. Tabii bu duruma kişi kendi karar veremez. Doktora başvurarak muayene olması gerekir.

Muayene sonrasında ben zararlıysa aldırılması gerekir. Son zamanlarda bu benlerde çok büyük bir artış söz konusu olduğu için ilk olarak doktora başvurup daha sonra tedavisini yaptırmak gerekir. Zararlı benler şu şekilde kendini gösterir;

  • Benlerin nerede başlayıp nerede bittiği yani sınırları belli değilse risk teşkil eder.
  • Normal bir şekli yok ise asimetrik görünümde olan benler büyük bir risk faktörü olarak karşımıza çıkar.
  • İçerisi çok şişkin bir yapıda olan ve etrafı da aynı şekilde kabarık olan benler risk teşkil eden benlerdir.
  • Rengi giderek değişen ve koyulaşan benler son derece riskli benler olarak karşımıza çıkar.
  • Giderek büyüyen benler risk teşkil eden benler arasında yer alıyor.
    Bu gibi bir ben oluşumunuz söz konusu ise mutlaka bir hekime başvurarak bu benleri aldırmak ve tedavisini yaptırmak gerekiyor.

Deri Altında Bulunan Benler Alınmalı Mıdır?

Deri altında yer alan ve cilt lekesi gibi görünen benler tıpkı cilt üzerinde çıkıntı olarak oluşan benler gibi rahatsız edici bir özelliğe sahiptir. Pürüzsüz bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler nevüs  eksizyonu / ben alımı işlemini yapıyor. Deri altında bulunan benden ilk olarak doktor tarafından muayene edilir ve doktor uygun bulursa alınmasına karar verilir. Yüzde ve vücutta ben oluşumu sayısı zamanla daha çok artış gösteriyor.

Bu benlerin oluşuma bazı durumlarda zararlı bir hal almaya başlıyor. Aynı zamanda görsel olarak da insanları rahatsız etmeye başlıyor. Gittikçe büyüyen ve rengi değişen benler mutlaka doktor kontrolü ile aldırılmalıdır. Hekimler tarafından yapılan ben aldırma işlemi son derece kolay bir işlemdir. Ben aldırma işlemini doktor dışında hiç kimse yapamaz.

Deri altında yer alan benler doktor tarafından uygun bulunursa ebetteki alınabilir. Son zamanlarda en çok yapılan işlemlerden biri ben aldırma işlemi oluyor. Benler çoğu zaman çok kanseri gibi hem olumsuz sonuçlar doğurabildiği için alınması en uygun tedavidir.

Lazer İle Nevüz Eksizyonu / Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazer ile nevüz eksizyonu / ben aldırma çok fazla yapılan işlemlerden biridir. Leke formunda oluşan benler bu şekilde lazer ile çok kolay ve hızlı bir yöntemle alınır. Özel lazer donanımları ile yapılan ben aldırma işlemi benin büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak değişiklik gösterir.

Aynı zamanda benin rengi de uygulama esnasında önemli kriterler arasındadır. Benin bulunduğu yüzey lazer ile kolay bir şekilde temizlenerek rengi tamamen açılmaya başlar. Cilt altında bulunan bazı benler çok derinde bulunduğu için çok fazla ortadan kalkmıyor. Hangi yöntem ile uygulanacağını doktor size belirler.

Doğru bir şekilde yapıldığı zaman lazer ile ağrısız bir şekilde benlerden kurtulmak mümkün oluyor. Son zamanlarda en çok uygulanan ben aldırma işlemlerinden biridir. Lazer ile ben aldırmak için benin uygun koşullarda olması gerekir.

Nevüs Eksizyonu / Ben Aldırma Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Benin hangi seviyede olduğuna bağlı olarak nevüs eksizyonu /  ben aldırma işlemi fiyatında değişiklik söz konusu olur. Aynı zamanda kullanılan işleme bağlı olarak da fiyatta değişiklik söz konusu olur. Hekim becerisi ve kullanılan teknik fiyatı belirleyen en önemli hususlardan biridir.

İz kalmayacak şekilde ince bir titizlik ile çalışan ben alma işlemleri diğer işlemlere göre biraz daha pahalı olabiliyor. İstediğiniz yönteme ve beninizin durumuna göre fiyatlarda değişiklik göstermesi mümkün oluyor. Muayene olduğunuz zaman fiyat ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Aynı zamanda hastanenin tecrübesine bağlı olarak da fiyat değişikliği yaşanabiliyor. Ben alımı ile ilgili kurumumuzdan en iyi hizmeti alabilirsiniz.