WhatsApp
Bizi Arayın

Yağ Enjeksiyonu

yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlarından biridir. Vücuttan alınan fazla yağın başka yerlere enjekte edilmesine deniyor. Yağ aldırma işlemi yapan kişiler genellikle bu enjeksiyon işlemini de yaptırıyor. Pek çok bölgeye uygulaması mümkün alıyor. Kısa süreli ve kolay bir operasyon olması ile ön plana çıkıyor.

Özellikle son 2 yıldır çok fazla gündeme geliyor. Vücuttan alınan fazla yağ ile orantısız olan kısımlara enjeksiyonu yapılması ideal bir vücut oluşumuna sebep oluyor. Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka doktora başvurmamız gerekiyor. Doktor sizin için en uygun olan vücut çizimini gerçekleştirecektir. Aynı zamanda bu ameliyatı gerçekleştirmek için belirli kriterlere sahip olmanız gerekiyor. Kolay bir ameliyat olsa bile belirli riskler taşıyor. Bu riskler göz önünde bulundurularak ameliyat gerçekleştirilmelidir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Özellikle son yıllarda çok fazla gündeme gelen yağ enjeksiyonu nedir? Vücudun ve yüzün belli başlı yerlerinde çöküntü oluşması durumunda ya da aşırı zayıflıktan kaynaklı çökük görüntüden dolayı bu işleme başvuruluyor. Vücuttan alınan yağ dokuları vücudun çeşitli yerlerine eklenerek daha dolgun bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Bu işlem en çok dudak, yanak, adını, çene ucu, bacak ve kalçalara yapılıyor. Bu şekilde daha orantılı bir vücut yapısına ya da yüz yapısına sahip olmak mümkün oluyor.

Hemen hemen her kadının yaptırdığı operasyonlardan biridir. Son derece kolay ve kısa süren bir operasyon olmasından dolayı insanlar gönül rahatlığı ile bu operasyonu yaptırıyor. Aynı zamanda sadece kadınlar için değil erkekler için de bu işlem yapılıyor. Yağların erime durumu olmadığı için kalıcı bir vücut şekline ulaşmanız mümkün oluyor. Dudak, göğüs ve kalçalara silikon ile de büyütme işlemi yapılsa dahi silikon bir süre sonra eridiği için vücut eski halini alacaktır. Bu sebeple mutlaka enjeksiyonu yağ ile yapmak gerekir.

Yağ Enjeksiyonu Yaparken Yağ Nereden Alınır?

Vücudun çeşitli yerlerine vücuttan alınan yağ ile ekleme yapılabilir. Bu işleme yağ enjeksiyonu işlemi denir. Bu enjeksiyon işlemini gerçekleştirirken gerekli olan yağ genellikle liposuction enjektörleri ile karın bölgesinden alınarak vücuda uygulanır. Genellikle karın bölgesinden alınmasının sebebi ise bu bölgede ya oranının fazla olmasından kaynaklı oluyor.

Karın bölgesinden alınmayacak ise kalça ve bel gibi bölgelerden de yağ alımı söz konusu olur. Kol ve bacak yağlarını liposuction ile aldıran kişiler bu yağları vücudun herhangi bir yerine enjekte ettirebilir. Göz torbaları içerisinde yer alan yağlar bile enjeksiyonda kullanılan yağlar oluyor. Bu işlemi yapmak için en ideal yöntem vücudumuzda fazla yağ bulunan yere liposuction uygulayıp buradan çıkan yağlar ile de enjeksiyon işlemi yaptırmanız olacaktır.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Vücuttan alınan yağların vücudun çeşitli bölgelerinde enjekte edilmesi kalıcı bir çözüm müdür? Son zamanlarda kadınların en çok merak ettiği konulardan biri boğuluyor. Silikon ile yapılan dolgu işlemleri 6 ay içerisinde söndüğü için enjeksiyon işleminde de aynı durum söz konusu mu diye merak ediliyor. Yakın bir bölgeden başka bir bölgeye taşınması ile birlikte yağ hücrelerinin burada yaşama ömürlerine bağlı olarak enjeksiyonun kalıcılığı belli olur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çıkarılan yağ dokuları hiçbir şekilde hava ile temas etmeden ilgili bölgeye enjekte ediliyor. Bu şekilde hava ile temas etmeden enjekte edilmesi bağ dokuların canlı kalmasını sağlayarak daha uzun süre bir kalıcılık sağlar. Yağ enjeksiyonu bu sebeple diyar dolgu maddelerinden çok daha üstün tutuluyor. Özellikle son yıllarda silikon gibi dolgu malzemelerinin kullanımı azalırken yağ dokuları kullanımı son derece artıyor. Yağ hücrelerinin canlı kalma oranı ile doğru orantılı olarak uzun süreli kalıcılık meydana geliyor. Neredeyse 6 ay ile 12 ay arasında bir kalıcılığa sebep oluyor.

Yağ Enjeksiyonu En Çok Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu vücudun her bölgesine uygulanabilir. Fakat daha çok yüz bölgesine uygulanır. Yüz hatlarını belirginleştirmek ve dolgunlaştırmak için enjeksiyon yöntemi ile dolgu işlemi yapılır. Dudakların kalınlaştırması ve dudak çizgisinin daha belirgin bir hale gelmesi için enjeksiyon yöntemi uygulanır. Özellikle dudak ve dudak çevresinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Dudak çevresinde oluşan kırışıklıkları gidermek için de kullanılan bir işlem olmaktadır.

Elmacık kemiklerini daha şişkin bir hale getirmek için bu enjeksiyon yöntemi uygulanır. Çeneyi daha dik ve daha belirgin bir hale getirmek için uygulanan yöntemlerden biridir. Popo büyütme işlemi yapmak isteyen kişiler de bu işlem ile gerçekleştiriyor. Bacaklarda da çok sık kullanılan yöntemlerden biridir. Insanların geçirdiği kazalar sonucu vücudunda oluşan çöküntüleri gidermek için bu yöntem en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Vücudun belirli yerlerinden alınan yağlar çöküntü olan yerlere enjekte edilir.

Göğüs Büyütmede Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu pek çok bölgede kullanıldığı gibi göz büyütme işleminde de en çok tercih edilen işlemlerden biri oluyor. Çok daha doğal bir görünümde göğüs elde etmek isteyen kişiler kendi yağlarından enjekte ederek bu sonuca ulaşabilir. Çok fazla büyük bir meme istemeyen kişilere belirli miktarda yağ enjeksiyonu yapılarak göğüs büyütme işlemi yapılır.

Her yıl bir seans şeklinde yapılarak sürekli olarak aynı görüntüyü elde etmek mümkün oluyor. Kalıcılığı neredeyse 1 yıla kadar sürüyor. Kişinin kendi doğal yağından yapılmış olması da vücudun daha çabuk kabul etmesini sağlar. Son zamanlarda göğüs büyütme ameliyatlarında en çok tercih edilen yöntem kişinin kendi yağının enjekte edilmesi yöntemi oluyor. Bu yöntem hem kısa sürüyor hem de çok kısa bir süre içerisinde iyileşme söz konusu oluyor. Doğal görünümde ve çok büyük olmayan göğüsler için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Yağ Enjeksiyonu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Vücudun belirli bölgelerinden alınan yağ dokuları eksik olan vücut bölgelerine enjekte edilir. Son derece kolay bir işlem olmasından dolayı lokal anestezi ile yapılır. Yarım saat ile 1 saat arasında değişiklik gösteren bu süre içerisinde başka bir işlem yapılacak ise süre uzar. Bu işlemi güzellik salonlarında değil de ameliyathane ortamında yapmak son derece fayda sağlar. Bunun sebebi ise sakinleştirici ilaçlar ile hastanın daha rahat bir şekilde ameliyat geçirmesini sağlamak oluyor. Kolay bir işlem olsa bile her ameliyatın olduğu gibi bu ameliyatında belli başlı riskleri bulunuyor. Bu riskler de göz önünde bulundurularak uzman hekimleri ve ameliyat ortamını tercih etmek gerekiyor.

Yağ Enjeksiyonu İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Yağ hücrelerinin depolamak mümkün oluyor. Steril bir şekilde çıkarılan yağ hücreleri özel tüpler içerisine konularak soğuk hava depolarında uzun süre saklanır. Depolanan bu yağ hücreleri daha sonra enjeksiyon işleminde kullanılabilir. Sürekli olarak yağ alımı durumunda olmamak için alınan yağları depolayarak daha sonra enjeksiyon işlemini yapmak daha uygun bir çözüm olacaktır. Fakat yağların taze olarak alınıp enjekte edilmesi de büyük fayda sağlıyor. Hastanın durumuna bağlı olarak ya o anda enjeksiyon işlemi yapılır ya da  depolanarak daha sonra enjeksiyon işlemi yapılır. Yağ enjeksiyonu ile ilgili kurumumuzdan en iyi hizmeti alabilirsiniz.