WhatsApp
Bizi Arayın

Yüz Gençleştirme Uygulamaları

Yüz Gençleştirme

Yüzler zaman içinde canlılığını ve gerginliğini kaybeder ve sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşam tarzları ve çevresel faktörler bu sorunu daha kötü hale getiren etmenlerdir. İlerleyen yaşla birlikte, hava kirliliğinin artması, sigara kullanımı ya da sigara içilen ortamlarda bulunulması, yanlış yeme tercihleri, uyku bozuklukları ve stres gibi etmenlerin yanı sıra genetik faktörler de bu konuda oldukça etkilidir. 

Dermatologlar ve estetik uzmanlarının en çok üzerinde çalıştıkları konulardan olan yüz gençleştirme uygulamaları, her geçen gün ortaya konulan birçok çözümle cilt sorunlarından mustarip olan birçok insana en etkili seçenekleri sunmaktadır. Bireyin tercihi, uygulama alanı ve kusurlu bölgeler dikkate alınarak, yüzdeki neredeyse her bölüm için ayrı bir uygulama türü vardır. 

Yüz Gençleştirme Nedir?

Anti-aging olarak da bilinen yüz gençleştirme uygulamaları yılların izlerini silmek ve sizi daha canlı ve daha genç bir hale getirmek için uygulanan, ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleri bulunan estetik müdahalelerdir. Yıllar içinde bulunduğu noktadan çok daha ilerilere giden estetik sektörü, daha çok kadınların olmak üzere neredeyse herkesin cilt sorunlarına çözüm olmaktadır. Günümüzde neredeyse yüzün her bölümü için farklı uygulamalarla müdahale seçenekleri mevcuttur. 

Anti-Aging Kremler İşe Yarıyor mu?

Anti-Aging, yani yaşlanma karşıtı kremler son zamanlarda estetik müdahalelere başvurmamak için seçilen yöntemlerin başında gelmektedir. Ancak bu kremlerin içerikleri, cilt tipinize uygunluğu ve bakanlık onaylı olup olmadığı gibi birçok kriteri vardır ve bu kriterlere sahip olan kremleri çok uzun zamanlar çok düzenli kullandığınız sürece işe yarayabilmektedir. Kısa vadede hiçbir etkisi görülmeyen bu kremlerin, cilt tipinize uygun olmayanını kullanmanız halinde ise daha çok lekelenme ve kırışıklığa sebep olduğu da kanıtlanmıştır. Yüz gençleştirme uygulamaları kısa vadede, uzun vadeli sonuçlar vermektedir.

Cilt Problemleri Neden Ortaya Çıkar?

Günümüzde herkesin cildiyle ilgili en büyük sorunu güzel ve genç görünmektir. Ancak 20’li yaşlardan itibaren belirmeye başlayan kırışıklıklar ve ilerleyen yaşla beraber yer çekiminin ve bazı yanlış alışkanlıkların tekrarlanması ile oluşan sarkmalar meydana gelmekte ve kişiler özgüven problemleri yaşamaktadır. Sadece bu etkenlerin sebep olmadığı, vücuttaki bazı enfeksiyonlar ya da hormon dengesinde bozukluğun da sebep olduğu bir gerçektir. 

Yanlış Alışkanlıklar

Mimiklerin çok fazla kullanılması ve deride oluşan derin izler zaman içinde kalıcı bir hal alırken yüz gençleştirme uygulamaları buna bir dur demektedir. Yapılan araştırmalar sonucu birçok faktörün cildin erken yaşlanmasında etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Makyaj ile uyumak ya da makyajı doğru temizlememek kadınlar için başlıca bir sorun haline gelmektedir. Tıkanan gözenekler ve hava alamayan bir cilt zaman içinde canlılığını kaybedecektir.

Makyaj cilt tipinize göre doğru ürünlerle temizlendikten sonra nemlendirici krem ile desteklenmelidir. Fazla şeker tüketimi de cildi yoran sebeplerden biridir. Şekerin bağışıklık sistemini kötü etkilediğini savunan uzmanlar, zayıf bağışıklığın da bakterilerle savaşamadığı ve ciltte leke ve sivilce olarak kendini gösterdiğini belirtirler. Sigara kullanımı da önemli faktörlerden biridir. Yapılan araştırmalar sigara içenlerin içmeyenlere oranla 2 kat daha fazla kırışıklığa sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Güneş kremi kullanmamak ve yüz üstü uyumak da cilt problemlerine yol açan sebeplerdendir.  Yüz gençleştirme uygulamaları kırışıklık tedavisi, dolgu enjeksiyonu mezoterapi likit yüz germe PRB iple yüz germe radyofrekans gibi çeşitlere ayrılır.

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık tedavisi yöntemi ile yüz gençleştirme uygulamaları yıllardır en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Neşter veya ameliyat gerektirmeyen bu yöntem birkaç dakikada uygulanması ile ameliyat ya da başka uygulama istemeyen birçok kişinin ilk tercihidir. Alanında uzman ve deneyimli bir doktorun elinde hasta için adeta bir mucizeye dönüşen kırılıklık tedavisi yöntemi, daha doğal bir görünüm ve birçok mimiğin aktif kalması gibi avantajlarıyla daha parlak ve daha canlı bir cilt isteyenler için en pratik ve ağrısız seçeneklerden biridir. Kasları gevşeterek mimik ve kırışıklık tedavileri için uygundur. Alın çizgileri, kaz ayakları ve göz çevresi kırışıklığı ile yanak ve ağız çevresi için de güvenle tercih edilir.

Dolgu Enjeksiyonu

Dolgu enjeksiyonu da bir diğer pratik ve ağrısız seçeneklerden biridir. Zaman içinde hacmini kaybeden ve çöken ciltlere önerilen dolgu yöntemi aynı zamanda hali hazırda beğenilmeyen ve sönük kaldığı düşünülen bölgeler için de kullanılmaktadır. Dolgu malzemesi birçok üründe gördüğünüz ve aşina olduğunuz hyalüronik asittir. Etkisi neredeyse hemen görülen dolgu yönteminin en önemli avantajlarından biri ise cildin nem tutma kapasitesini belirgin şekilde arttırmasıdır. Yeterince nemli bir cilt yaşlanma ve diğer problemlere karşı çok daha dirençli olmaktadır.

Mezoterapi - Mezolift

Mezoterapi yöntemi cilt parlaklığı ve kalitesini arttırmak için tercih edilen yöntemlerden biridir. Mezolift olarak da bilinen bu yüz gençleştirme uygulamaları kapsamındaki mezoterapi uygulamasında yüze ince uçlu iğneler tarafından hyalüronik asit, bazı vitaminler, amino-asit ve minerallerden hazırlanan bir karışımın cilt altına enjekte edilmesi işlemidir. Mezoterapi yöntemi cildin kendini yenilemesi ve yeniden yapılandırması için uygulanır. İlk seanstan itibaren etkileri hızlı bir şekilde görülmeye başlar.

Likit Yüz Germe

Likit ya da sıvı yüz germe işlemi de gençleştirme uygulamaları içinde çok tercih edilenlerden biridir. Ameliyat gerektirmeyen yöntemlerden biri olan likit yüz germe, hyaluronik asit içeren bir dolgu maddesinin tek seferde, kişiye özel karışımlar halinde enjekte edilmesi işlemidir. Özellikle şakak ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için kullanılan bu yöntem, çene ve çene hattı gibi bölgelerde netleştirme ve keskin bir hat oluşturma için tercih edilir. Neredeyse tüm yüzün yeniden planlanmasını gerektiren bu yöntem alanında uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. 

İple Yüz Germe

İple yüz germe yöntemi de en çok tercih edilen, uzun vadeli çözümlerden biridir. Kırışıklık tedavisi ve dolguyla birlikte daha çok tercih edilen iple yüz germe uygulaması yüzdeki sarkmaları düzelten ve oluşumunu engelleyen yöntemlerden biridir. Ameliyat gerektirmeyen bu yöntem lokal anestezi ile neredeyse yarım saat içinde uygulanmaktadır.

Vücut için özel üretilen iplikler vücutta herhangi bir tepkiye yol açmamakta ve zaman içinde kendi kendine eriyerek vücuttan atılmaktadır. Yanaklar için çok tercih edilen bu yöntemde kulak üstünden açılan küçük bir kesi sayesinde cildin hemen altına yerleştirilen iplerle yüz gerilir ve uygulama bitirilir. Kesinin çok küçük olması ve görülmeyecek bir alanda olması ise bu yöntemi seçecekler için önemli bir avantajdır. 

Radyofrekans

Radyofrekans yönteminde ise cildin üst yüzeyi korunurken alt tabakaları radyo dalgaları ile ısıtılır. Radyo dalgaları sayesinde ısıtılan alt tabakadaki kolajenler kısalır ve yenileri üretilmeye başlar. Kısalan kolajenler ise sıkılaşırlar. Başlık kısmında altın iğneler bulunan franksiyonel iğneli radyofrekans metodu en çok tercih edilendir. İnce kılcal damarları yok ederken, leke açma konusunda da birebirdir. Daha detaylı bilgi almak için kurumumuzla irtibata geçerek, hizmet alabilirsiniz.