WhatsApp
Bizi Arayın

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu

Işık Dolgusu Nedir?

Yüze bakıldığı zaman en çok dikkat çeken alan elbette gözaltları ve göz çevresidir. Erken yaşta ya da geç yaşta, gözaltlarında, çok çalışmak, gözleri gereğinden fazla kullanmak, ekranla fazla muhatap olmak, sürekli ışığa maruz kalmak, uykusuz kalmak veya benzer faktörlerden ya da sadece genetik faktörlerden gözaltlarında morarmalar, torbalanmalar meydana gelebilir. Bu görüntü her cinsiyet için son derece rahatsız edici bir görüntüdür.

Özellikle de yetişkinlik döneminde bu görüntüleri makyaj ile ya da farklı kozmetik yöntemlerle kapatmaya çalışmak, bu sorunun daha da ilerlemesine sebep olabiliyor. Burada devreye giren ışık dolgusu sayesinde sizler de gözaltında meydana gelen tüm sorunlardan (göz altı morluklarından, torbalarından, grimsi ve koyu renkli halka görünümünden, yorgun hatta çökmüş görünümden veya çizikli görünümden…) hızlıca kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüzde yer alan en önemli ve en dikkat çeken yer göz çevresidir. Özellikle stresten, uykusuzluktan ve çok çalışmaktan kaynaklı bir şekilde gözün alt kısımlarında morluklar ve torbalanmalar meydana gelebilir. Gözaltı ışık dolgusu göz altına. Lokal anestezi tekniği ile ve özel uçlu bir enjeksiyon ile uygulanan bir dolgu işlemidir. Kesi veya dikiş uygulanmadığından, hasta için son derece rahat  ve ağrısız geçen bir işlemdir. Yüzün bu bölümünde yer alan tüm sorunlar kısa sürede düzelir ve bu sayede dinç bir görünümün yanı sıra taze ve genç bir görünüme de sahip olunur.

Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Yorgunluk, uykusuzluk, stres gibi faktörlerin ya da genetik faktörlerin etkisiyle göz altlarında, yorgun bir görünüm, koyu ve sisli bir görünüm, karanlık ve korkutucu bir görünüm ve buna benzer etkiler meydana gelebilir. Bu sorunlardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu faydalanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Etkili Bir Yöntem Midir?

En etkili estetik işlemler arasında göz altı ışık dolgusu işlemi ilk sıralarda yer almaktadır. Kısa sürede yapılan ve bu hıza rağmen  sonucun kalitesinden emin olabileceğiniz bir işlemdir. Oldukça etkili olduğu ve kalıcılığını  yaklaşık 1- 2 sene boyunca koruduğu için,  bu uygulamayı yaptıranlar yüksek memnuniyet duyar.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını dolduran herkes yasal olarak istediği estetik operasyonlardan faydalanabilir. Göz altı ışık dolgusu da 18 yaşını dolduran ve göz altlarında problem olan herkes tarafından yaptırılabilir. Ancak yaş ilerledikçe bu bölgedeki sorunlar daha fazla kendini göstermeye başlar. Bu nedenle yetişkinlik döneminde veya yaşlılığa geçiş döneminde bu dolgu işleminden çok daha etkili bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusunun Uygulanma Süresi Nedir?

Etkisini yapılır yapılmaz göstermeye başlayan göz altı ışık dolgusu, seanslar şeklinde yapılan bir işlemdir. Ancak etkisinin süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Yaşa bağlı olarak, yaşam tarzına bağlı olarak, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak ve özellikle de dolgu yapılan bölgede bulunan kolajen miktarına bağlı olarak değişiklikler meydana gelebilmektedir. Uygulanma süresi yaklaşık olarak 35 dakikadır. Oldukça kısa bir süredir ve sadece lokal anestezi uygulanarak bu işlem hayata geçirilir. Kişiden kişiye ve göz altındaki sorunların derecesine bağlı olarak tek seans ya da birden fazla seans da gerekli olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yaptıran herkeste %100 oranında memnuniyet sağlayan göz altı ışık dolgusu 1 ile 2 yıl arasında kalıcılık sağlar. Deri pigmentlerine ve kolajen miktarına bağlı olarak da ışık dolgusunun kalıcılığında kişiden kişiye farklılıklar meydana gelebilir. Ön görülen her nokta dikkate alınarak büyük bir titizlikle gerçekleştirilen dolgu işlemi sonrasında daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dolgu yapıldıktan sonra göz çevresine özel olarak hazırlanan tonik uygulaması yapılır. Tonik ile silindikten sonra hafif bir kızarıklık meydana gelebilir. Ancak bu kızarıklık tamamen geçici bir durumdur.

Göz Altı Işık Dolgusu Yan Etki Yapar Mı?

Göz altı ışık dolgusu oldukça etkili olan ve kalıcı olan bir estetik yöntemidir. Bu yöntemin uygulandığı kişilerde herhangi bir yan etki ya da zarara rastlanmamıştır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabilirsiniz. Meydana gelen tek yan etki kızarıklıktır  ve bu kızarıklık çok hafif seyirdedir ayrıca kısa bir süre içerisinde de kaybolur.

Göz Altı Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İçeriğinde daha çok hyalüronik asit yer almakta olan göz altı ışık dolgusu, jel olarak enjekte edilen bir dolgudur. Uygulandığı bölgeyi daha aydınlık gösteren bu dolgu sayesinde morluklardan ve torba gibi tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Özel olarak hazırlanan solüsyon içerisinde hyalüronik asitin yanı sıra polivitamin kompleksleri de yer alıyor. Bu özel solüsyon sayesinde göz altlarınızdaki hücrelerin yenilenmesi ve yenilenen hücrelerin çok daha uzun süre yaşaması sağlanıyor. Tamamen estetik ve güzellik kazandırmak için yapılmakta olan ışık dolgusu işlemi sayesinde göz altlarında gerçek anlamda bir aydınlık ortaya çıkıyor. Uygulamada kullanılan jel sayesinde göz çevresinde gençleşme ve nemlenme, beslenme ve güzelleşme de meydana geliyor

Göz Altı Işık Dolgusu İçeriği Nedir?

İçeriği tamamen doğal hyaluronik asit kullanılarak ve özel polivitamin kompleksleri kullanılarak hazırlanan göz altı ışık dolgusu göz altlarının genç görünmesine olanak sağlıyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen estetik işlemler arasında yer alan bu dolgu sayesinde yüz hatlarınızın da gençleştiğini hissediyor olacaksınız. Aynı zamanda tüm göz altı sorunlarını ortadan kaldırıldığı için, sonuçla ilgili hiçbir şüphe veya endişe duymanıza da gerek kalmayacaktır. Etkisini 1- 2 yıl arasında sürdürmekte olan dolgu, göz çevresinde oluşmaya başlayan kaz ayakları ve çizgilerin de yok olmasına olanak sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her estetik operasyon sonrasında olduğu gibi göz altı ışık dolgusu sonrasında da dikkat edilmesi gereken birçok husus mevcuttur. Kalıcılığına bağlı olarak, yaşa bağlı olarak ve özellikle de kişinin yaşam tarzına bağlı olarak uygulamanın kalıcılığında farklılıklar meydana gelebilir. Ancak genel olarak etkisini uzun süre gösteren bir estetik dolgu işlemidir. Bu işlemden sonra göz çevresine herhangi bir kozmetik malzemesi bir süre kullanılmamalıdır. Doktorun talimatlarına mutlaka uyum gösterilmelidir.  Bu nedenle doğal olmayan kimyasal ürünlerden her daim uzak durulmalı ve yaşam içerisinde bir süre stresten uzak durulmalıdır.